Drabužiai moterims

Visų žmonių gyvenime būna dienų, kuomet apsieiname be kompiuterių, išmaniųjų mobiliųjų telefonų ar net transporto priemonių.Vis dėlto šiuolaikiniame pasaulyje nė dienos neapsietume be drabužių. Būtent jie mus supa nuo ankstyvos vaikystės iki žilos senatvės.Drabužiai mus šildo šaltomis žiemos dienomis, sergsti nuo vėjo rudenį, gina nuo įžūlių saulės spindulių pavasarį ir saugo nuo alinančios kaitros vasarą. Taigi aišku, kad pirminė drabužių paskirtis – praktinė. Tačiau būkime atviri – juos dėvime ne tik dėl praktinių sumetimų. Būtent apranga padeda mums išsiskirti iš minios, nurodo mūsų socialinę padėtį, subkultūras, kurioms priklausome. Jie padeda savitai pateikti save ir tarsi nuorodos apibūdina kitus žmones. Juk ne veltui lietuvių išmintis byloja „Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi“. Susipažinę su žmogumi vargiai puolame aiškintis jo politines, religines pažiūras, darbo užmokestį, vertybes. Nerūpestingai kalbėdami nejučia vertiname jo aprangą, piešiame naujojo pašnekovo portretą.

Pagal drabužius galima spręsti apie jų savininko laisvalaikio pomėgius, preciziškumą, darbo pobūdį, atvirumą naujovėms, norą išsiskirti ar pritapti prie minios. Su pirmaisiais drabužiais atsirado ir bene kiekvienos moters mėgiamiausia meno šaka – mada. Akmens amžiaus laikmečio dailiosios lyties atstovės suko galvas, kaip įmantriau užsimesti kailį, viduramžių damos puošėsi pūstomis sukniomis, liemenis dailino korsetais. Ne mažiau preciziškai šiuolaikinės moterys renkasi džinsus, darbinius kostiumėlius, spalvingas sukneles kokteilių vakarėliams. Tarsi povai išdidžiai iškėlę dailiąsias uodegas mes didžiuojamės elegantiškais drabužiais, traukiame praeivių akis spalvų paletėmis, raštų įvairove ir mėgaujamės sulauktu dėmesiu. Vienoms moterims artimesnis emancipuotas dalykinis, stilius, kitoms – romantiškas įvaizdis, trečios renkasi urbanistinius ir modernius derinius. Tačiau mes visos žavimės kerinčiu mados pasauliu, grožimės fėjiškomis Elie Saab, alsuojančiomis elegancija Dior, aistringomis Valentino kolekcijomis. Kiekvieną dieną pravėrusios spintų duris, besirinkdamos drabužių derinius bent trumpam tampame menininkėmis: deriname spalvas, raštus, stilius, siluetus. O galerijomis tampa miestų gatvės, darbovietės, vakarėliai.  

Tiesa yra labai paprasta: pasaulyje nerasite nei vienos negražios moters, nei vienos nedailios figūros. Visos esame it povai, tik reikia subtiliai priderinti plunksnas. Juk net pati mados namų „Chanel“ įkūrėja Koko Šanel yra pasakiusi: „Gražiausia pasaulyje spalva yra ta, kuri tinka Jums“. Ši auksinė taisyklė tinka kalbant ne vien apie spalvų paletę, bet ir apie drabužių siluetus. Juk būtent tinkamai pasirinkdamos drabužius pabrėžiame gražiąsias kūno dalis: aukštą krūtinę, laibas kojas, vapsvos taliją, o taip pat maskuojame minusiukus. 

Prekės puslapyje